اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای برای باز و بسته کردن درب های شیشه ای هوشمند استفاده می شود. این درب های شیشه ای هوشمند به وسیله اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای باز و بسته می شوند.

اجزای اپراتور درب اتوماتیک :

موتور الکتریکی از اصلی ترین قطعات اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. در اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای از موتور های تکفاز استفاده می‌ شود. این نوع از موتور‌ها به طور معمول به صورت چپگرد یا راستگرد عمل می‌کنند.

برد الکتریکی، مغز متفکر اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است. تمامی دستورها برای عملکرد اپراتور از برد الکتریکی صادر می شود. میزان سرعت باز و بسته شدن در، سنسورها، کلیدها و …. توسط برد الکتریکی کنترل می ‌شود. برد الکتریکی اپراتور دارای یک جعبه محافظ بوده و محل قرار دادن آن نزدیک به اپراتور است.

  • باتری از لوازم جانبی یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای است . زمانی که برق شهری قطع می ‌شود به صورت اتوماتیک مدار اپراتور به باتری وصل می ‌شود. زمانی هم که برق شهری مجدداً وصل شود، اتصال مدار به باتری قطع شده و باتری توسط برق شهری مجدداً شارژ خواهد شد.

اپراتور درب اتوماتیک

 

 

جعبه دنده در اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای، قطعات مکانیکی نیز نقش مهمی دارند و افزایش قدرت موتور برای جابجایی درب بر عهده چرخ دنده ها است.

  • چشمی درب که از دو قسمت گیرنده و فرستنده تشکیل شده و نقشی اساسی در باز و بسته شدن درب به صورت اتوماتیک را دارد.
  • قفل که برای اپراتور‌های نصب شده در مکان‌هایی که نیازمند امنیت بیشتری هستند ضروری می باشد و معمولا این قفل را باید به صورت جداگانه تهیه شود.
  • ریموت این اپراتورها در زمان ‌هایی که از سنسور مادون قرمز استفاده نمی شود وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد.

شرکت چشم سوم خدمات مربوط به اپراتورهای درب اتوماتیک شیشه ای را با کیفیت بالا ارائه می دهد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان واحد فروش تماس حاصل فرمایید .