دزدگیر

دزدگیر اماکن ، یک سیستم امنیتی است که در صورت ورود افراد غیر مجاز به منزل یا محل کارتان، به شما اطلاع رسانی می کنند. هر زمان که فردی از حریم از پیش مشخص شده ی دستگاه عبور کند؛ این سیستم به شما اطلاع رسانی می کند. این سیستم ها تجهیزات بسیاری دارند که هر کدام کاربرد های خاص خود را دارند و در مجموع نیاز کلی ما به امنیت را برطرف می سازند.

این سیستم ها شامل قطعات فیزیکی و الکترونیکی هستند. این قطعات به گونه ای با یکدیگر در ارتباط هستند که سبب ارتقاء امنیت یک مکان می شوند. سیستم دزدگیر اماکن، به گونه ای است که همه اجزا اعم از سنسورها به سیستم مرکزی اتصال دارند. سیستم مرکزی نیز به یک اپلیکیشن موبایل متّصل است. این قابلیت ها به ما این اجازه را می دهند که بتوانیم محل را از راه دور تحت کنترل داشته باشیم.

در صورتی که بخواهیم محل مورد نظر را ترک کنیم؛ می توان دزدگیر را فعّال کرده و اگر در محل حضور داشته باشیم؛ می توان با استفاده از صفحه کلید و یا با استفاده از اپلیکیشن آن را غیر فعال کنیم.

 

معرفی انواع دزدگیر اماکن :

 

یکی دیگر از معیارهای طبقه بندی دزدگیر اماکن، نوع سیستم هشدار دهنده دزدگیر است. بر اساس این طبقه بندی دزدگیر ها در دو گروه قرار می گیرند:

۱- دزدگیر اماکن ساده

۲- دزدگیر اماکن با تلفن کننده

 

 

دزدگیر

 

دزدگیر اماکن ساده :

طراحی این نوع از دزدگیرها، مبتنی بر ایجاد صدا و آژیر است. از معایبشان این است که به سیستم های اطلاع رسانی مثل تلفن ثابت، هوشمند و اینترنت متصل نمی شون، بنابراین مخاطب مورد نظر فقط در صورتی می تواند متوجه ورود افراد غیرمجاز به محل بشود که به آن جا نزدیک باشد. طبیعی است که چنین امکانی برای هیچ کس مقدور نیست.

 

دزدگیر اماکن با تلفن کننده :

با پیشرفت تکنولوژی و محدودیت هایی که در دزدگیر اماکن ساده وجود دارد؛ نسل جدیدی از سیستم های امنیتی ایجاد و به بازار عرضه شده اند که دارای قابلیت اطلاع رسانی از راه دور هستند. برای این منظور در سیستم مرکزی دزدگیر، قسمتی قرار داده شده است که سبب اتّصال دزدگیر به خط تلفن ثابت و یا سیم کارت می شود. از طریق این ویژگی رخدادهای محل به مخاطب تعریف شده، اطلاع رسانی می شود.

دزدگیر اماکن تلفن کننده خود به سه گروه مجزا تقسیم بندی می شوند:

۱- با تلفن کننده خط ثابت

۲- با تلفن کننده سیم کارتی

۳- با تلفن کننده خط ثابت و سیمکارتی