دوربین های امنیتی

شناخت انواع سیستم دوربین مدار بسته از نظر فنی و ظاهری در انتخاب سیستم امنیتی مناسب تاثیر فراوان دارد. با نظر به اینکه، امروزه کاربرد دوربین های مداربسته در همه نهادهای دولتی، خصوصی و اماکن تجاری و مسکونی جهت تامین امنیت جانی و مالی گسترش یافته است، در بازار مصرف محصولات حفاظتی انواع مختلفی از دوربین مدار بسته وجود دارد.

هر کدام از انواع دوربین مداربسته موجود در بازار ویژگی های فنی و نیز تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو، انتخاب نوع دوربین از نظر نوع کاربری بسیار حائز اهمیت است. شرکت فنی مهندسی چشم سوم پیشرو در عرصه فروش دوربین مداربسته با سالها تجربه در زمینه نصب دوربین مداربسته، تعمیر و تعویض سیستم های نظارتی تجربیات خود را در انتخاب نوع دوربین و تجهیزات لازم در تمام مراحل در اختیار کاربران قرار می دهد. اما، در این مقاله به منظور اطلاع عموم کاربران، به طور خلاصه، انواع دوربین های نظارتی را شرح داده است.

کاربردهای دوربین مداربسته :

کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس.

 

 

انواع دوربین مداربسته

 

 

 

 

بطور کلی دوربین های مداربسته را می توان از نظر کاربری، ساختار و فنی در 3 دسته زیر تقسیم بندی نمود:

 

انواع دوربین مداربسته از نظر نوع سیگنال:

 

-دوربین های آنالوگ
-دوربین های ip (آی پی تحت شبکه)
-دوربین های دو منظوره

 

دوربین مدار بسته
 

 

از نظر شکل ظاهری و کاربرد متناظر:

 

-دوربین های دام dome
-دوربین های صنعتی
-دوربین های مینیاتوری
-دوربین های مادون قرمز ir
-دوربین های اسپید دام (دوربین های چرخشی ptz)

از نظر قاب و پوشش:

 

-دوربین های ضد آب قاب بزرگ (پمپ بنزینی)
-دوربین های مخفی
-دوربین های قاب فانتزی

 

که هر کدام از آنها دارای مدل های مختلفی هستند که مجموعه چشم سوم فروش و نصب انواع دوربین های  مداربسته را با توجه به مکان و شرایط موردنظر بکار میبرد.