ویژگی های دوربین مداربسته مناسب
ویژگی های دوربین مداربسته مناسب

ویژگی های دوربین مداربسته مناسب

دوربین-مدار-بسته

ویژگی های دوربین مدار بسته مناسب

انتخاب دوربین مدار بسته خوب امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است . تقریبا همه برند های موجود در بازار ، خود را بهترین دوربین دنیا می دانند از این رو ، در این مقاله ، معیار های انتخاب دوربین مناسب برای شما بیان می کنیم .


1. رزولوشن و کیفیت تصویر:


مهم ترین نکته در انتخاب دوربین مناسب ، رزولوشن و وضوح تصویر دوربین است ، همیشه بالاترین وضوح تصویر بهترین انتخاب نیست باید با توجه به طول و عرض محلی که نیاز به دوربین مدار بسته دارد رزولوشن دوربین را انتخاب کنید. جانمایی دوربین باید به گونه ای باشد که در صورت نیاز ، چهره فرد یا افراد به خوبی توسط دوربین پوشش داده شود .

2. اندازه مناسب :


دوربین ها با توجه به کاربردشان در اندازه های مختلفی وجود دارند .می توانید با توجه به نیاز امنیتی و محل نصب آنها ، اندازه های مختلف دوربین ها را انتخاب کنند . اگر از دوربین مدار بسته در بیرون ساختمان استفاده می کنید بهتر است از دوربین بزرگ استفاده کنید تا علاوه بر تصویر برداری با کیفیت ، سارقان را از منطقه دور کند . اگر می خواهید دوربین مخفی نصب کنید باید از دوربین های کوچک تر استفاده کنید و محل نصب را به گونه ای انتخاب کنید تا دوربین جلوی دید افراد نباشد .


3. داشتن کنترل از راه دور :

یکی از مشخصات دوربین مدار بسته خوب داشتن قابلیت کنترل از راه دور است. می توانید با استفاده از اینترنت و موبایل، دوربین مدار بسته را از راه دور کنترل کنید و تصاویر ضبط شده را از هر مکانی تماشا کنید. دوربین های IP نوعی از دوربین مدار بسته هستند که از طریق اینترنت کنترل می شوند. این دوربین ها از دوربین های مداربسته معمولی گران قیمت ترند.

4. داشتن سیستم ضبط صدا و میکروفون :


در گذشته دوربین های مداربسته قابلیت ضبط صدا را نداشتند ، اما اکنون اکثر سیستم های مداربسته از این قابلیت بهره میبرند. از این قابلیت برای ضبط صدای محل کار و یا منزل استفاده میشوند.


5. سازگاری دوربین مدار بسته با شرایط آب و هوا منطقه :


دوربین های مداربسته ممکن در هر محیطی نصب شوند . برای دوربین هایی که قرار است بیرون از ساختمان نصب شوند ، باید میزان نفوذ گرد و خاک ، نفوذ آب و بازه دمای کاری آن را مدنظر قرار داد که بسیار مهم است. دوربین هایی با کیفیت ساخت ، ضریب نفوذ های بالاتر به مراتب گران تر از دوربینهای مداربسته معمولی هستند ، اما طول عمر بالاتری را داشته و ارزش خرید بالاتری نیز دارند.


6. دید در شب :


مهمترین ویژگی دوربین مدار بسته ، تصویر برداری در طول شب است. بیشتر سارقین ، شب را برای سرقت خود انتخاب می کنند . استفاده از دوربینی که بتواند در طول شب ، جزئیات بیشتری را تصویر برداری کند می تواند خیال کاربر را تا میزان زیادی راحت کند . دوربین دید در شب توسط LED های مادون قرمز در طول شب ، نور مناسب برای تصویر برداری را در اختیار خواهد داشت . از لحاظ قیمتی ، قیمت دوربین مدار بسته دید در شب نسبت به دوربین معمولی کمی بالاتر است .


7. شناسایی حرکتی :


یکی از ویژگی های دوربین مداربسته خوب ، شناسایی حرکتی است. وقتی سیستم امنیتی ساختمان فعال شود، زنگ هشدار به صدا در می آید. ولی دوربین هایی که قابلیت شناسایی حرکتی دارند، حرکت ها و فعالیت های مشکوک را نیز ثبت می کند و به صاحب خانه اطلاع می دهد. همه دوربین های مداربسته قابلیت شناسایی حرکتی ندارند و برای داشتن این ویژگی باید سیستم امنیتی خود را ارتقا دهید.


8. دوربین متحرک :


در برخی از موارد نیاز به تصویر برداری در همه جهات وجود دارد و علاوه بر چرخش در سطح افقی و عمودی نیاز به زوم کردن بر روی قسمت های مورد نیاز خود را دارد.


9. قیمت مناسب :


قیمت دوربین های مداربسته بصورت مستقیم با ویژگی های بالا مرتبط است . این ویژگی ها را نیز شرایط شما تعیین میکنند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید دوربین ، از مشاوره رایگان شرکت فنی مهندسی چشم سوم استفاده کنید .
نظر
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
جستجودسته بندی